Zawody Skuter Cross 2015 już za nami

skuter_mini

Amatorskie Zawody Skuterów Śnieżnych „Skuter Cross” to impreza organizowana w Gminie Ujsoły w miejscowości Złatna. Celem tego wydarzenia jest promocja tej dyscypliny sportu oraz zachęcanie do aktywnej, mało rozpowszechnionej formy rekreacji. II edycja zawodów Skuter Cross odbyła się 21 lutego 2015 r. na stokach malowniczej wsi Złatna.

W imprezie wzięli udział zawodnicy, spragnieni wyzwań, ekstremalnych przeżyć i dużych dawek adrenaliny. Gościliśmy uczestników z terenów Żywiecczyzny, Małopolski jak i Słowacji. Trasa o długości ok. 2.5 km zaskoczyła rywalizujących swoim zróżnicowaniem i poziomem trudności. Zawodnicy pokonywali skocznie, rowy, strome podjazdy, ostre zjazdy i wiraże, a prawdziwym wyzwaniem była jazda po trawersie stoku.

Przebieg całych zawodów był podzielony na dwa etapy: eliminacje oraz finały. W części eliminacyjnej każdy zawodnik miał za zadanie przejechać w jak najkrótszym czasie jedno okrążenie trasy. W tym pojedynku znacznie miał czas pokonania okrążenia, który determinował pozycję udziału w biegu końcowym. W finałach czynnikiem decydującym o wygranej była ilość okrążeń wykonana w ciągu 1 godziny. Dodatkowo wynik uzależniony był od kolejność przyjazdu na metę.

Najlepszym zawodnikiem okazał się po raz kolejny Sebastian Frycz ze Szczyrku, pokonując aż 23 okrążenia, tuż za nim uplasował się jego brat Marcin Frycz z 22 okrążeniami, natomiast miejsce trzecie przypadło Janowi Galicy, który również wykonał 22 okrążenia, lecz z gorszym czasem. Należy tu wspomnieć że Pan Galica w roku 2003 brał udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski właśnie w Złatnej, zajmując czołowe miejsce. Pomimo tak długiego upływu czasu (prawie 13-tu lat), Pan Jan wykazał się niesamowitym hartem ducha, kondycją i umiejętnościami. Gratulujemy z całego serca i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

Zawody przebiegały w atmosferze zabawy i zdrowej rywalizacji gry fair play. W rywalizacji wzięło udział 15 zawodników, którzy walczyli do końca ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorowi Panu Mirosławowi Szydłowskiemu właściciela firmy Parter Bielsko za pomoc w organizacji i ufundowaniu nagród, Klubowi Extreme Beskid Team Rajcza za duże zaangażowanie w przygotowaniu trasy, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskim w Złatnej za przyrządzenie smacznej gastronomi, strażakom w Złatnej i firmie medycznej Fantom OFF Road za zabezpieczenie imprezy oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Ujsołach za koordynację tego wydarzenia. Dziękujemy również naszemu Patronatowi Medialnemu magazynowi X-cross i portalowi Motogen za propagowanie imprezy.

Wyniki zawodów Skuter Cross 2015 dostępne są pod linkiem: http://skutercross.com.pl/wyniki-2015/

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *